We want to use cookies that improve your experience on our site, help us analyze site performance and usage, and enable us to show relevant marketing content.

Closed today (Restaurant closed)

Halvdan Holbø, Dyre Vaa

24.02.32 – 09.03.32
1932 Halvdan Holbø Dyre Vaa

Halvdan Holbø stilte i 1932 ut 90 malerier av ulike motiver. Det var flere av norske landskap, samt italienske og franske, som vitnet om Holbøs reiser og opphold på kontinentet. Han fortsatte gjennom sitt kunstnerskap å tilbringe tid i Frankrike og Italia.

Dyre Vaa var fra 1930 det yngste medlemmet i direksjonen til Kunstnernes Hus, og var med på å arrangere utstillingene på huset og velge ut kunstverk. Utstillingen hans besto av over 125 verk. Vaa var mest kjent for billedhugging, og utstillingen besto av en rekke skulpturer, men inkluderte også tegninger og malerier.

See also