Vi bruker informasjonskapsler for å analyse bruk av nettsiden og for å kunne levere relevant annonsering.

Stengt i dag (Restaurant stengt)

To halvkuler, en felles kamp

En samtale om Minga for havet
Samtale om Minga for the Sea Foto Graciela Escorza Rasmus Madsen Berg Istvan Virag

Fra de nordlige farvannene i Sápmi til kystområdene i Chile forsvarer lokalsamfunn havet – og minner oss på at alle hav henger sammen.

I forkant av den siste helgen av Cecilia Vicuñas Minga for havet møtes de to aktivistgruppene som bidrar til utstillingen, fra hver sin side av verden, på scenen i vår kino for å dele historier, erfaringer og visjoner for å beskytte havene som knytter oss sammen.

I samtale

Red de Mujeres Originarias por la defensa del Mar med Pamela Lorena Mayorga Caro og Haydée Aguila Caro

Redd Repparfjord med Maya Hætta og Jim Ante Eriksen Sara

Samtalen foregår på engelsk med oversettelse ved Iliana Franco fra Corporación Trataico, et kollektiv som også har knyttet sammen miljøkamper på tvers av Chile og Sápmi.

Senere samme kveld: Sommerfest på Huset i samarbeid med Juret på Kunstnernes Hus.

Velkommen!

Sommerutstillinger 2026 Se alle