Vi bruker informasjonskapsler for å analyse bruk av nettsiden og for å kunne levere relevant annonsering.

Åpent i dag 11-17 (Restaurant 11-22)

Babyomvisning

I utstillingene BLINK og Refresh
Evert Babyomvisning 1

Barselforeldre, besteforeldre og andre i selskap med barn under to år hilses velkommen til en tilbakelent omvisning i utstillingene BLINK av Tuda Muda og Refresh av Khalid Albaih.

Om arrangementet

Babyomvisningene er lagt til rette for voksne med barn under to år. Her tar vi høyde for barnelyder og ammetåke når en av våre dyktige omvisere presenterer vår aktuelle utstilling.

Omvisningen avsluttes med at vi presenterer en verkstedoppgave i Atelier Felix. Rommet egner seg også for sosialt samvær og matpause for de minste, slik at de også kan bli bedre kjent med hverandre.

Om BLINK

Filminstallasjonen BLINK av den Trondheim-baserte kunstneren Tuda Muda beveger seg mellom offentlig og privat rom, å se og bli sett, fakta og fantasi, maktesløshet og makt. Filmen fortelles fra perspektivet til en ung kvinne som opplever seksuell trakassering i det offentlige rom og som forestiller seg å snu de kjønnsbaserte maktbalanser som fortsatt preger private, offentlige og digitale sfærer.

Her kan du lese mer om utstillingen.

Om Refresh

Refresh er en utstilling av den sudanske politiske karikaturtegneren og kunstneren Khalid Albaih som gjennom to måneder vil oppdateres kontinuerlig på offentlige flater utenfor utstillingsrommene på Kunstnernes Hus. Utstillingen har sin temporalitet fra Albaihs praksis med daglig å publisere karikaturer og tegneserier om sudanske og globale aktualiteter på nettet.

Refresh vever sammen politisk kommentar med personlig fortelling og inkluderer også flere samarbeidsprosjekter. Den søker å engasjere besøkende i en dialog om identitet, politiske hendelser og kulturelle minner.

Her kan du lese mer om utstillingen.

Omvisning Se alle