Tre nye år med Kunstnernes Hus Venneskole!
Vi er utrolig glade for å kunne dele at vi har fått støtte fra Sparebankstiftelsen DNB i tre nye år til å videreføre og utvikle prosjektet KH Venneskole.
Publisert

Venneskole-prosjektet gir elever i ungdomsskolen verdifulle møter med aktuell samtidskunst, gjennom besøk i våre utstillinger og kunstnerbesøk på skolene.
I den kommende perioden gleder vi oss stort til å samarbeide med ungdomsskoletrinnene ved Sofienberg-, Jordal-, Brannfjell-, Majorstuen- og Fagerborg skole og tilby elevene spennende møter med kunstnere og minnerike kunstopplevelser på Kunstnernes Hus.
En stor takk til Sparebankstiftelsen DNB for tilliten og for støtten som bidrar til å skape betydningsfulle og minnerike kunstopplevelser for ungdom. Vi gleder oss til fortsettelsen!
