Få nye perspektiver: bestill en privat omvisning
Velkommen til en kunstsommer utenom det vanlige! Frem til 3. august inviterer vi til omvisninger som både overrasker og begeistrer, i den spektakulære sommerutstillingen av Steinar Haga Kristensen og avgangsutstillingen av masterstudentene ved Kunstakademiet.
Publisert

Ta med deg kollegaene, vennegjengen, strikkeklubben, storfamilien eller interesseforeningen. Kombiner en omvisning med sommeravslutningen, fagsamlingen eller en hyggelig middag. Kunst gir både ettertanke og samtalestoff – og vi lover en opplevelse dere vil huske!
Aktuelle utstillinger
Steinar Haga Kristensen: PANSOSIALUTVIKLINGSSENTRAL & PARASOSIALTVEKKELSESAPPARAT
I utstillingene tar Steinar Haga Kristensen for seg ideer rundt likhet, forskjell og repetisjon gjennom en serie fordoblede verk. Haga Kristensen har gjennom hele sitt kunstnerskap arbeidet med doble verk, men i overlyssalene på Kunstnernes Hus får de en ny dimensjon ved å bli splittet opp og presentert i to separate rom. Utstillingene inkluderer en rekke kunstneriske uttrykk: malerier, dyptrykk, tekstiler, fotografi, keramikk, bruksgjenstander, mosaikk, video, dataspill og musikkteater. Vises fra 09.05.–03.08.25.
Hold\ MFA Avgangsutstilling 2025
I nedre etasje presenterer masterstudentene i billedkunst ved Kunstakademiet (Kunsthøgskolen i Oslo) sin avgangsutstilling. Utstillingen kombinerer ulike praksiser som spenner fra fiktive audioguider og storskala malerier, til 35 mm lysbildefremvisninger av permafrost. Gjennom en utstillingsarkitektur satt sammen av bygningsmateriale – netting, plast og stillasstolper – ønsker de 19 kunstnerne å finne sin plass mellom, i, og gjennom Kunstnernes Hus' labyrintiske arkitektur. Vises fra 05.06.–30.07.25.
Bestill her
Bestill en omvisning ved å sende en henvendelse til: formidling@kunstnerneshus.no
Bord i restauranten bestilles her: Lofthus Samvirkelag
Priser
Pris for omvisning per gruppe før kl. 17:00 på hverdager: 1500 kr
Pris for omvisning per gruppe etter kl. 17:00 på hverdager og i helgene: 2500 kr
I tillegg kommer rabatterte inngangsbilletter på 65 kroner per deltaker
20% medlemsrabatt. Les mer om våre medlemskap her.
En omvisning varer i 45-60 minutter og har plass til inntil 30 personer.