Archive

2019
The Drawing Triennial 2019

Archival Arabesque

Lines through Guttormsgaard's archive
06.12.19 – 19.01.20

The Drawing Triennial 2019

The Drawing Triennial 2019

09.11.19 – 19.01.20

The Drawing Triennial 2019

Ornaments of the Soul

Ornamental Drawings in Norwegian Outsider Art
09.11.19 – 01.12.19

The Autumn Exhibition

Statens 132. kunstutstilling

07.09.19 – 13.10.19

Silver Series

Ed Atkins

SILVER SERIES 04
22.08.19 – 15.09.19

Guest exhibition Sommerutstillinger 2019

Maria Brinch: INYA LAKE

Entrée ved Kunstnernes Hus
21.06.19 – 28.07.19

Sommerutstillinger 2019

Inger Lise Hansen

15.06.19 – 04.08.19

Sommerutstillinger 2019

Jana Winderen

06.06.19 – 04.08.19 - LAST WEEK!

Sommerutstillinger 2019

Morten Andenæs

06.06.19 – 04.08.19 - LAST WEEK!

Foyer exhibitions

Arthur Jafa

06.06.19 – 04.08.19

MA Graduation show

09.05.19 – 19.05.19

Akademirommet

The Unfun Space Between J and L

06.04.19 – 07.04.19 - 12:00-17:00

Guest exhibition

Selflessness

05.04.19 – 19.05.19

Akademirommet

Sofie Brønner - Fibre

22.03.19 – 28.03.19 - Åpent fra 14:00 til 18:00

Foyer exhibitions

Natascha Sadr Haghighian

22.03.19 – 02.06.19

Yngve Holen HEINZERLING

01.03.19 – 21.04.19

Frida Orupabo and Arthur Jafa

01.03.19 – 21.04.19

Guest exhibition

Karmaklubb* pres. Tony Cokes Mikrohaus ++

01.03.19 – 31.03.19

Akademirommet

Love Terins - RÖR

15.02.19 – 24.02.19 - Monday to Sunday 12:00-16:00

Akademirommet

Medium Sized

08.02.19 – 10.02.19

Foyer exhibitions

Aase Texmon Rygh

01.02.19 – 13.03.19

Akademirommet

Joakim Mathisen and Felix Dahlström

25.01.19 – 27.01.19 - Friday to Sunday

Artistic Research Week

Ane Thon Knutsen

22.01.19 – 27.01.19

Artistic Research Week

Katrine Køster Holst

22.01.19 – 27.01.19

Silver Series

Jeremy Deller

SILVER SERIES 03
18.01.19 – 10.02.19

Guest exhibition

Destiny's Gratinée

17.01.19 – 10.02.19

Akademirommet

Melanie Kitti - Open carry aches

11.01.19 – 13.01.19 - 14:00 - 18:00

1978

Stipendsøkernes utstilling

10.12.78 – 17.12.78

Richard Wasinski

28.10.78 – 19.11.78

Eva Bull Holte

28.10.78 – 19.11.78

To kritikere ser tilbake

28.10.78 – 19.11.78

Robert Rauschenberg

28.10.78 – 19.11.78

Foreningen Norske Grafikere (Koll)

16.09.78 – 15.10.78

The Autumn Exhibition

Statens 91. Kunstutstilling

16.09.78 – 15.10.78

Verdens Fotoutstilling III

10.06.78 – 06.08.78

A. Paul Weber

22.05.78 – 04.06.78

Finske Fattiggubbar: Markus Leppo

22.05.78 – 07.06.78

Konkurranse om skulpturutsmykking av plassen foran Oslo Konserthus

17.05.78 – 25.05.78

Britisk samtidskunst (Mark Boyle, Bernhard Cohen, Kenneth Martin, Keith Milow, Tom Phillips, Carl Plackman, Bridget Riley, Richard Smith)

06.05.78 – 28.05.78

Knut Steen

06.05.78 – 28.05.78

Elevutstilling Statens Kunstakademi

05.05.78 – 13.05.78

Samliv - en informativ kunstutstilling

01.04.78 – 23.04.78

Portrettegninger fra Skandinavisk Forening i Rom. Tegninger, bøker

28.02.78 – 19.03.78

Hugo Lous Mohr (Minne), Max Beckmann (1884-1950), Pelle Thommesen, Egil A. Egebakken, Snorre Andersen

25.02.78 – 19.03.78

Max Beckmann

25.02.78 – 19.03.78

Pelle Thommesen

25.02.78 – 19.03.78

Snorre Andersen

25.02.78 – 19.03.78

Egil A. Egebakken

25.02.78 – 19.03.78

Miguel Condé

02.02.78 – 02.07.79

Magne Austad, Steinar Christensen, Solveig Lohne, Terje Moe, Vilhelm Lundstrøm (1893-1950. Arrangert av Nordisk Kunstforbund), Astrid Dahlsveen Bakken

21.01.78 – 12.02.78

Steinar Christensen

21.01.78 – 12.02.78

Solveig Lohne

21.01.78 – 12.02.78

Terje Moe

21.01.78 – 12.02.78

Vilhelm Lundstrøm

21.01.78 – 12.02.78

Astrid Dahlsveen Bakken

21.01.78 – 12.02.78