Archive

2019

Oslo Poetry Film Festival

Festival for digital, visual og performative poetry

Ensayos

Premiere - A Beehive in my Heart

Av Kjersti Vetterstad

Eget program

Filmer av Dimitri Lurie med live score

3 utvalgte filmer og live score med elektro-duoen Bazalt.

LEO youth film club

LEO Filmklubb: Blinded by the Light

Trygdeskandalen: Film screening and panel discussion

Tegnetriennalen 2019

Double film screening and artist talk: Liv Bugge and Jean Genet

Eget program

Film program: Carl Johan De Geer

Tegnetriennalen 2019

Between Insanity and Beauty by Christian Beetz

Tegnetriennalen 2019

Eget program

Short film program with Eduardo Williams and Sara Eliassen

Kunstner viser film

Kunstner viser film with Carl Johan De Geer and Vanessa Baird

Kunstnerportrettet

Kunstnerportrettet: Breaking the Frame with Carolee Schneemann

osloBIENNALEN

Panamá by Javier Izquierdo

osloBIENNALEN film program

osloBIENNALEN

A Secret in the Box by Javier Izquierdo

osloBIENNALEN film program

osloBIENNALEN

Asylum by Peter Robinson

osloBIENNALEN film program

osloBIENNALEN

The Deviant Majority by Dora García

osloBIENNALEN film program

osloBIENNALEN

Notes on a Memorial by Jonas Dahlberg

osloBIENNALEN film program

osloBIENNALEN

Crimes of the Future by Javier Izquierdo

osloBIENNALEN film program

Eget program

Folk Horror short film program with Erik Martinson

'Not really now not any more'

Eget program Ensayos

Leviathan (2012) by Paravel and Castaing-Taylor

Eget program

Disco by Jorunn Myklebust Syversen

Eget program

High Life by Claire Denis

Eget program Filmmaker meets filmmaker

Wild Relatives (2018) av Jumana Manna

Eget program Kunstnerportrettet

David Hockney in A Bigger Splash (1974)

Eget program

Barn av Dag Johan Haugerud

Eget program

Sátántangó av Béla Tarr (nyrestaurert)

Silver Series

Ed Atkins

Death Mask 5

Eget program

Inger Lise Hansen - filmprogram og samtale

Inger Lise Hansen: Tåke

Eget program

Chris Kraus besøk: Gravity & Grace og samtale

Eget program

John McEnroe: In the Realm of Perfection

LEO youth film club

MATANGI/MAYA/M.I.A (2018) + Live Konsert

Eget program Kunstnerportrettet

Kunstnerportrettet: Agnès Varda

Eget program

Fransk Opprør og Europaparlamentsvalget

Eget program

False Belief

LEO youth film club

LEO Filmklubb med besøk av Greg Pope

Eget program

War of Art

LEO youth film club

Psychobitch med skuespillerbesøk

Eget program

US

Eget program

Segunda Vez

Filmmaker meets filmmaker

Filmskaper møter filmskaper med Ali Parandian og Vibeke Heide

Cold Case Hammarskjöld

Eget program

First Reformed av Paul Schrader

Kritikersamtale med Guri Kulås og Ulrik Eriksen

Eget program

Cold Case Hammarskjöld

LEO youth film club

Team Hurricane

Eget program

Førpremiere False Belief

Eget program

The House that Jack Built

Nordland College of Art and Film

Eget program

Arkitekturfilm Oslo: The Human Shelter

Eget program Per Kleiva

The Otolith Group og Camel Collective

LEO youth film club

Eighth Grade

Filmmaker meets filmmaker

Filmmaker meets filmmaker - Ellen Ugelstad og Jorunn Myklebust Syversen

Kunstner viser film

Øystein Runde viser film

Eget program

Bresson and Sontag - book launch and film

2018
Eget program

Mørk romjulsfilm - Suspiria av Luca Guadagnino

Sarkofag by Lars Monrad Vaage

Eget program

The Seashell and The Clergyman med cellist Lori Goldston

Eget program Per Kleiva

Opprørsskolen med elever fra Forsøksgymnaset

Eget program

Premiere: Etterkrigstid av Hamid Waheed

Eget program Per Kleiva

SPK Komplex

Eget program

Førpremiere: Sorry to Bother You

Eget program

Häxan (1922) og konsert - Chuck Johnson og Fletcher Tucker

LNM 50 år Kunstnerportrettet

Hallo Baby - Målarskolan

LEO youth film club

LEO Filmklubb vol.3

Eget program

Donna Haraway: Storytelling for earthly survival

Eget program

Haraway og Le Guin

Eget program

Filmvisning | Bergman Spesial

LEO youth film club

LEO FILMKLUBB | "Silvana, väck mig når ni vaknat" (SE, 2017) og "Hell you Talmbout" (US, 2016)

Filmvisning | Wuxia Lansering: Iransk Film og poesi

Eget program

Leave no trace

Eget program

Filmvisning | The Raft (SE, 2018, Regi: Marcus Lindeen)

LEO youth film club

Leo - Amatøren og Skate Kitchen

Eget program

Tåke

Letters

Meeting Uncle Yuji

The young Karl Marx

Zama og The Headless Woman

Det felles eide film

Ula Metall spiller Hypocrites av Lois Weber

Det felles eide filmprogram - Oslofilmer

Eget program

PAARA

Det felles eide - Barneraneren

Western

Eget program

120 slag i minuttet

Eget program

Ex Libris: New York Public Library av Frederick Wiseman

Eget program

Human viser "Untitled" av Michael Glawogger

Eget program

Åpenbaringen (1977) av Vibeke Løkkeberg med regissørbesøk

The Florida Project

Eget program Kunstnerportrettet

Sad Disco Fantasia med Anne Haugsgjerd

Eget program

Savnet av Andrej Zvjagintsev

Eget program

Aleppos Fall av Nizam Najar

Eget program

Let the sunshine in

Eget program

Happy End av Michael Haneke