Archive

2019
Tegnetriennalen 2019

Improvisational performance (dance) in The Drawing Triennial

Idag 07.12.19 - kl 12:00 - 14:30

Foredrag Tegnetriennalen 2019

Lecture: From the cave of the drawer

Tegnetriennalen 2019
Friday 06.12.19 - kl 12:00 - 13:00

Tegnetriennalen 2019

Opening of The Archive's Arabesque

Friday 06.12.19 - kl 19:00 - 22:00

Color your winter med Sindy Elefante

Thursday 05.12.19 - kl 15:00 - 17:00

Boklansering

Book launch: Arve Rød

Wednesday 04.12.19 - kl 17:00 - 18:00

Barneprogram Tegnetriennalen 2019

Tegne-workshop for ungdom med Cecilia Jiménes Ojeda

Tegnetriennalen 2019
Saturday 30.11.19 - kl 13:00 - 15:00

Omvisninger Tegnetriennalen 2019

Senioromvisning i Tegnetriennalen

Tuesday 26.11.19 - kl 11:00 - 12:00

Festival og jubileum: Notam 25 år

Saturday 23.11.19 - kl 11:00 - 23:00

Agenda Seminar

Agenda Art and Craft: Know Your Bauhaus II

Friday 22.11.19 - kl 10:30 - 15:00

Barn og familie Omvisninger

Babyomvisning i Tegnetriennalen

Wednesday 20.11.19 - kl 13:00 - 14:00

Barneprogram Tegnetriennalen 2019

Kefir-verksted med Jennie Bringaker

Tegnetriennalen 2019
Saturday 16.11.19 - kl 13:00 - 15:00

Tegnetriennalen 2019

Møteplass: Ung i Kunst

Tegnetriennalen 2019
16.11.19 – 17.11.19

Konsert

Concert: Camila Fuchs and Jenny Berger Myhre

Thursday 14.11.19 - kl 20:00 - 23:00

Omvisninger Tegnetriennalen 2019

Senioromvisning i Tegnetriennalen

Tuesday 12.11.19 - kl 11:00 - 12:00

Omvisninger Tegnetriennalen 2019

Kuratoromvisning i Tegnetriennalen

Sunday 10.11.19 - kl 14:00 - 15:00

Public seminar: "Klima for kritikk"

Sunday 10.11.19 - kl 13:00 - 16:30

Tegnetriennalen 2019

Drawing workshop with Anne Rolfsen

Tegnetriennalen 2019
09.11.19 – 10.11.19 - kl 13:00 - 15:00

Akademirommet

Room for Collective Encounters (R.C.E.)

at Akademirommet
09.11.19 – 17.11.19

Akademirommet

The Underground Reading Group

THE SUN SETS AT 17:43
Saturday 02.11.19 - kl 17:00

Akademirommet

THE SUN SETS AT 17:43

Inauguration Of a New Season
26.10.19 – 03.11.19 - kl 11:00 - 17:00 - Only opened in the weekends

osloBIENNALEN

Film seminar: Where Memories Are Made

Film and the Politics of Remembrance
Saturday 26.10.19 - kl 13:00 - 17:00

Boklansering

Boklansering av Edvard Munchs Ekely

Hans Jacob Brun, Harald Flor, Ina Johannesen
Wednesday 23.10.19 - kl 13:00

Opening of Små monumenter

Friday 11.10.19 - kl 18:00

THE SINE QUA NON'S VOL.1

03.10.19 – 06.10.19 - kl 17:00 - 19:00 - Åpning 03.10. Deretter lørdag og søndag 13:00-16:00

Barneprogram

Print-workshop for barn og unge i høstferien

30.09.19 – 01.10.19 - kl 10:00 - 15:00

Høstutstillingen

Har kunstkritikken utspilt sin rolle?

Paneldebatt, diskusjon og kveldsprogram i Høstutstillingen
Wednesday 18.09.19 - kl 19:00 - 21:00

Jacob Kirkegaard & Julie Martin: 9 Evenings

Lecture and artist talk
Saturday 14.09.19 - kl 12:30 - 13:30

Agenda Seminar

Lawrence Weiner

in conversation with Lotte Konow Lund
Friday 13.09.19 - kl 19:00 - 20:00

Agenda Seminar

Agenda: Kunst og demokrati

Friday 06.09.19 - kl 09:30 - 14:00

The Pre-Election Arts Policy Roast

Wednesday 28.08.19 - kl 19:00

Kunstner viser kunstner

Kunstnersamtale: Morten Andenæs og Jana Winderen

Sunday 04.08.19 - kl 15:00 - 16:00

Barn og familie Omvisninger

Free guided tour

Sunday 30.06.19 - kl 13:00 - 15:00

Sommerutstillinger 2019

Gleditsch og Andenæs

From Podium to Kunstnernes Hus
Friday 21.06.19 - kl 16:30 - 18:30

Barneprogram

Print-workshop for ungdom!

15.06.19 – 16.06.19 - kl 12:00 - 17:00

Morten Andenæs i samtale med Siri Hustvedt og Finn Skårderud

Saturday 15.06.19 - kl 16:00 - 17:30

Trenger vi en ny ytringsfrihetskommisjon?

Norsk PEN inviterer til debatt
Wednesday 12.06.19 - kl 19:00

Bande à Part - UKS Conference

08.06.19 – 09.06.19

Chris Kraus, Wencke Mühleisen, Constance Tenvik

Karmaklubb* Talks & screenings (on various forms of queerness)—part 4
Saturday 08.06.19 - kl 15:00 - 17:00

Akademirommet

Acts on Wall Space

Josefine Bernhotlz og Emma Astner Johansson
06.06.19 – 08.06.19 - kl 17:00 - 20:00

Akademirommet

Rundgång - Christoffer Danielsson

30.05.19 – 02.06.19 - kl 12:00 - 16:00 - Åpning 29. mai kl. 16:00

Boklansering Kunstakademiets Masterutstilling

Svamp by Morten Langeland

Wednesday 15.05.19 - kl 17:00 - 18:00

My World is Epic/ Gravity Looks Just Like You

Kunstakademiets Masterutstillingsprogram
15.05.19 – 19.05.19 - kl 13:00 - Lunsj med kunstneren

LEO Filmskole

LEO Filmskole - Lær om klipp og collage

04.05.19 – 05.05.19 - kl 11:00 - 16:00

Oslo Open at Kunstnernes Hus

27.04.19 – 28.04.19

Akademirommet

Kristian Suvatne Augland - Skybartribe

26.04.19 – 02.05.19 - 12:00-15:00

Akademirommet

The Unfun Space Between L and J

06.04.19 – 07.04.19

LEO Filmskole

LEO Filmskole - Den personlige filmfortellingen

30.03.19 – 31.03.19

LEO Filmskole

LEO Filmskole - Foto med Marte Vold

16.03.19 – 17.03.19 - kl 11:00 - 16:00

Barneprogram

Animasjonskurs i vinterferien

18.02.19 – 22.02.19 - 09:00-15:00