Tidligere

2020
Arrangement Familieprogram Workshop

Utsatt! Monotypi-workshop

For voksne og ungdom
Idag 28.03.20 - kl 11:00 - 13:00

Arrangement Omvisning Mari Slaattelid

Direktesendt miniomvisning

Torsdag 26.03.20 - kl 17:30 - 17:45

Arrangement Omvisning Mari Slaattelid

Avlyst! Senioromvisning

Tirsdag 17.03.20 - kl 11:00 - 12:00

Arrangement

Avlyst! Becker/Langgård: Skeleton Woman

Oslo Internasjonale Teaterfestival
Lørdag 14.03.20 - kl 12:00 - 15:30

Arrangement Omvisning Mari Slaattelid

Babyomvisning

Onsdag 11.03.20 - kl 13:00 - 15:00

Arrangement

Becker/Langgård: Skeleton Woman

Oslo Internasjonale Teaterfestival
Søndag 08.03.20 - kl 12:00 - 15:30

Arrangement Konsert

Konsert i utstillingen: Tanja Orning og Helga Myhr

Lørdag 07.03.20 - kl 14:00 - 15:00

Arrangement Akademirommet

Minema Cinema

Onsdag 04.03.20 - kl 19:00 - 20:00

Arrangement Omvisning Mari Slaattelid

Senioromvisning

Tirsdag 03.03.20 - kl 11:00 - 12:00

Arrangement Omvisning Mari Slaattelid

Kunstneromvisning med Mari Slaattelid

Søndag 01.03.20 - kl 14:00 - 15:00

Arrangement Familieprogram Omvisning

Familieomvisning med workshop

Lørdag 29.02.20 - kl 13:00 - 15:00

Arrangement Agenda Seminar

Kjenn din norske videokunsthistorie

Agenda kunst og håndverk
Fredag 28.02.20 - kl 09:30 - 16:00

Arrangement Akademirommet

Slaget om Showbaren

Fredag 28.02.20 - kl 19:00 - 22:00

Arrangement Barneprogram

Stop-motion kurs i vinterferien

For barn mellom 10-14 år
17.02.20 – 20.02.20 - kl 10:00 - 15:00

Arrangement Debatt

Y-blokka: Et uuttømmelig tema

Hva gikk galt og hva kan gjøres?
Fredag 14.02.20 - kl 18:00 - 19:30

Arrangement Akademirommet

Jonatan Nilsson

Utstilling på Akademirommet
13.02.20 – 16.02.20

Arrangement

Ding-dong eller dong-ding?

En feiring av undring og risikovilje i musikk
Torsdag 06.02.20 - kl 12:00 - 23:00

Arrangement

Bløtkokt

Veronica Bruce, Jennie Bergsli, Alice Slyngstad
01.02.20 – 02.02.20 - kl 16:00 - 17:00

Arrangement

Lydarbeid i visningsrom

Kurs med Jørgen Larsson
28.01.20 – 30.01.20 - kl 10:00 - 17:00

Arrangement

Following Thinkers

Lørdag 25.01.20 - kl 14:00 - 18:00

Arrangement Omvisning Tegnetriennalen 2019

Kuratoromvisning i Tegnetriennalen

Søndag 19.01.20 - kl 14:00 - 15:00

Arrangement Omvisning

Kuratoromvisning i Arkivets arabesk

Søndag 19.01.20 - kl 13:00 - 13:45

Arrangement Barneprogram Tegnetriennalen 2019

Papirverksted for barn og familier

Lørdag 18.01.20 - kl 13:00 - 15:00

Arrangement Foredrag Boklansering

Lansering: Kjetil Røeds «Working through the past»

Fredag 17.01.20 - kl 18:00 - 20:00

Arrangement Agenda Seminar

Agenda Kunst og håndverk: Know Your Le Corbusier

Fredag 17.01.20 - kl 09:30 - 14:20

Arrangement Barneprogram Tegnetriennalen 2019

Tegneworkshop for ungdom med Cecilia Jiménes Ojeda

Tegnetriennalen 2019
Lørdag 11.01.20 - kl 13:00 - 15:00

Arrangement Familieprogram Omvisning

Babyomvisning i Tegnetriennalen

Onsdag 08.01.20 - kl 13:00 - 14:00

Arrangement Omvisning Tegnetriennalen 2019

Senioromvisning i Tegnetriennalen

Tirsdag 07.01.20 - kl 11:00 - 12:00

2019
Arrangement Tegnetriennalen 2019

Åpen omvisning

I Tegnetriennalen 2019
Søndag 22.12.19 - kl 14:00 - 14:45

Arrangement Tegnetriennalen 2019

Åpen omvisning

I Tegnetriennalen 2019
Søndag 15.12.19 - kl 14:00 - 14:45

Arrangement Omvisning Tegnetriennalen 2019

Senioromvisning i Tegnetriennalen

Tirsdag 10.12.19 - kl 11:00 - 12:00

Arrangement Akademirommet

Working friendship

Søndag 08.12.19 - kl 17:00

Arrangement Tegnetriennalen 2019

Improvisasjonsforestilling i Tegnetriennalen

Lørdag 07.12.19 - kl 12:00 - 14:30

Arrangement Foredrag Tegnetriennalen 2019

Lunsjforedrag: Fra tegnerens hule

Tegnetriennalen 2019
Fredag 06.12.19 - kl 12:00 - 13:00

Arrangement Tegnetriennalen 2019

Åpning av Arkivets arabesk

Fredag 06.12.19 - kl 19:00 - 22:00

Arrangement Boklansering

Boklansering: Arve Rød

Onsdag 04.12.19 - kl 17:00 - 18:00

Arrangement Barneprogram Tegnetriennalen 2019

Tegneworkshop for ungdom med Cecilia Jiménes Ojeda

Tegnetriennalen 2019
Lørdag 30.11.19 - kl 13:00 - 15:00

Arrangement Omvisning Tegnetriennalen 2019

Senioromvisning i Tegnetriennalen

Tirsdag 26.11.19 - kl 11:00 - 12:00

Arrangement

Festival og jubileum: Notam 25 år

Lørdag 23.11.19 - kl 11:00 - 23:00

Arrangement Agenda Seminar

Agenda Kunst og håndverk: Know Your Bauhaus II

Fredag 22.11.19 - kl 10:30 - 15:00

Arrangement Familieprogram Omvisning

Babyomvisning i Tegnetriennalen

Onsdag 20.11.19 - kl 13:00 - 14:00

Arrangement Barneprogram Tegnetriennalen 2019

Kefir-verksted med Jennie Bringaker

Lørdag 16.11.19 - kl 13:00 - 15:00

Arrangement Tegnetriennalen 2019

Møteplass: Ung i Kunst

Tegnetriennalen 2019
16.11.19 – 17.11.19

Arrangement Konsert

Konsert: Camila Fuchs og Jenny Berger Myhre

Torsdag 14.11.19 - kl 20:00 - 23:00

Arrangement Omvisning Tegnetriennalen 2019

Senioromvisning i Tegnetriennalen

Tirsdag 12.11.19 - kl 11:00 - 12:00

Arrangement Omvisning Tegnetriennalen 2019

Kuratoromvisning i Tegnetriennalen

Søndag 10.11.19 - kl 14:00 - 15:00

Arrangement

Offentlig seminar: "Klima for kritikk"

Søndag 10.11.19 - kl 13:00 - 16:30

Arrangement Tegnetriennalen 2019

Tegneworkshop med Anne Rolfsen

Tegnetriennalen 2019
09.11.19 – 10.11.19 - kl 13:00 - 15:00

Arrangement Akademirommet

STRUKTURA: Room for Collective Encounters (R.C.E.)

at Akademirommet
09.11.19 – 17.11.19

Arrangement Akademirommet

The Underground Reading Group

THE SUN SETS AT 17:43
Lørdag 02.11.19 - kl 17:00

Arrangement Akademirommet

THE SUN SETS AT 17:43

Inauguration Of a New Season
26.10.19 – 03.11.19 - kl 11:00 - 17:00 - Åpent kun i helgene

Arrangement osloBIENNALEN på Kunstnernes Hus

Film seminar: Where Memories Are Made

Film and the Politics of Remembrance
Lørdag 26.10.19 - kl 13:00 - 17:00

Arrangement Boklansering

Boklansering av Edvard Munchs Ekely

Hans Jacob Brun, Harald Flor, Ina Johannesen
Onsdag 23.10.19 - kl 13:00

Arrangement

Åpning av Små Monumenter

Fredag 11.10.19 - kl 18:00

Arrangement

THE SINE QUA NON'S VOL.1

03.10.19 – 06.10.19 - kl 17:00 - 19:00 - Åpent lørdag og søndag 13:00-16:00

Arrangement Barneprogram

Print-workshop i høstferien

30.09.19 – 01.10.19 - kl 10:00 - 15:00

Arrangement Høstutstillingen

Har kunstkritikken utspilt sin rolle?

Paneldebatt, diskusjon og kveldsprogram
Onsdag 18.09.19 - kl 19:00 - 21:00

Arrangement

Jacob Kirkegaard & Julie Martin: 9 Evenings

Forelesning og samtale
Lørdag 14.09.19 - kl 12:30 - 13:30

Arrangement Agenda Seminar

Lawrence Weiner

i samtale med Lotte Konow Lund
Fredag 13.09.19 - kl 19:00 - 20:00

Arrangement Agenda Seminar

Agenda Seminar: Kunst og demokrati

Fredag 06.09.19 - kl 09:30 - 14:00

Arrangement

Kunstpolitisk roast

Debatt om kulturpolitikk
Onsdag 28.08.19 - kl 19:00

Arrangement Kunstner viser kunstner

Kunstnersamtale: Morten Andenæs og Jana Winderen

Søndag 04.08.19 - kl 15:00 - 16:00

Arrangement Familieprogram Omvisning

Gratis omvisning i sommerutstillingene

Søndag 30.06.19 - kl 13:00 - 15:00

Arrangement Sommerutstillinger 2019

Gleditsch og Andenæs

Fra Podium til Kunstnernes Hus
Fredag 21.06.19 - kl 16:30 - 18:30

Arrangement Barneprogram

Print-workshop for ungdom!

15.06.19 – 16.06.19 - kl 12:00 - 17:00

Arrangement

Morten Andenæs i samtale med Siri Hustvedt og Finn Skårderud

Lørdag 15.06.19 - kl 16:00 - 17:30

Arrangement

Trenger vi en ny ytringsfrihetskommisjon?

Norsk PEN inviterer til debatt
Onsdag 12.06.19 - kl 19:00

Arrangement

Bande à Part - UKS Konferanse

08.06.19 – 09.06.19

Arrangement

Chris Kraus, Wencke Mühleisen, Constance Tenvik

Karmaklubb* Talks & screenings (on various forms of queerness)—part 4
Lørdag 08.06.19 - kl 15:00 - 17:00

Arrangement Akademirommet

Acts on Wall Space

Josefine Bernhotlz og Emma Astner Johansson
06.06.19 – 08.06.19 - kl 17:00 - 20:00

Arrangement Akademirommet

Rundgång - Christoffer Danielsson

30.05.19 – 02.06.19 - kl 12:00 - 16:00 - Åpning 29. mai kl. 16:00

Arrangement Boklansering Kunstakademiets Masterutstillingsprogram

Svamp av Morten Langeland

Kunstakademiets Masterutstillingsprogram
Onsdag 15.05.19 - kl 17:00 - 18:00

Arrangement

My World is Epic/ Gravity Looks Just Like You

Kunstakademiets Masterutstillingsprogram
15.05.19 – 19.05.19 - kl 13:00

Arrangement LEO Filmskole

LEO Filmskole - Lær om klipp og collage

04.05.19 – 05.05.19 - kl 11:00 - 16:00

Arrangement

Oslo Open på Kunstnernes Hus

27.04.19 – 28.04.19

Arrangement Akademirommet

Kristian Suvatne Augland - Skybartribe

26.04.19 – 02.05.19 - 12:00-15:00

Arrangement Akademirommet

The Unfun Space Between L and J

06.04.19 – 07.04.19

Arrangement LEO Filmskole

LEO Filmskole - Lær om den personlige filmfortellingen

30.03.19 – 31.03.19

Arrangement LEO Filmskole

LEO Filmskole - Lær om filmfoto

16.03.19 – 17.03.19 - kl 11:00 - 16:00

Arrangement Barneprogram

Animasjonskurs i vinterferien

18.02.19 – 22.02.19 - 09:00-15:00